Darujemy Ciepło Obrońcom Ukrainy – akcja we Wrocławiu

09 stycznia 2023
11:32
Woj. dolnośląskie

Jedna świeca okopowa zrobiona z niepozornej puszki po groszku konserwowym może palić się przez około 5 godzin. Daje światło, pozwala przynajmniej trochę się ogrzać i podgrzać wodę lub posiłek.
W ramach akcji „Foreign Front – Darujemy Ciepło Obrońcom Ukrainy” w Harcerskim Ośrodku Wodnym „Stanica” we Wrocławiu co tydzień kilkadziesiąt wolontariuszek i wolontariuszy (większość z nich to Ukrainki mieszkające w Polsce) produkuje po kilka tysięcy takich świec. Są bardzo potrzebne w Ukrainie, zmagającej się z przerwami w dostawach prądu i ciepła na skutek barbarzyńskich rosyjskich ataków na krytyczną infrastrukturę energetyczną.
Wczoraj, 08 stycznia b.r. akcję tę wsparli członkowie i wolontariusze stowarzyszenia Polska 2050 na Dolnym Śląsku – brali w niej udział przedstawiciele pięciu powiatów: dzierżoniowskiego, oleśnickiego, świdnickiego, trzebnickiego i Wrocławia.

– Nowe, szczytne doświadczenie. Świece okopowe, które wykonujemy pojadą w Ukrainę i będą pomagały żołnierzom z pierwszej linii frontu ogrzać się. Jest to fantastyczna sprawa, a sama praca jest przyjemna i lekka – powiedział Krzysztof Szpilka, ze świdnickiego koła Stowarzyszenia Polska 2050.

Największą motywacją do zaangażowania się w akcję była świadomość, komu posłuży nasza praca, a wzruszającym i nieoczekiwanym podziękowaniem słowa, które usłyszeliśmy na pożegnanie od jednej z ukraińskich wolontariuszek: „Dziękujemy za to co, dla nas robicie”.

Nie jest to jedyna tego typu akcja wspierana przez ruch Polska 2050. W najbliższy czwartek, 12 stycznia, wolontariusze Polska 2050 Mazowieckie będą produkować świece okopowe w siedzibie Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej przy ul. Traktorzystów 26 w Warszawie, a w sobotę, 14 stycznia, ekipa Polska 2050 Opolskie weźmie udział w podobnej akcji w Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu przy ulicy Krakowskiej 32.

Zapraszamy do włączenia się do akcji każdego kto chce pomóc i okazać w ten sposób solidarność z walczącą Ukrainą.

POLSKA
2050
STRATEGIE
2050
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.