Dołącz do Stowarzyszenia Polska 2050

Stowarzyszenie Polska 2050 tworzą ludzie, którzy chcą działać społecznie, charytatywnie i proekologicznie. Jego powstanie zainicjował Szymon Hołownia po zakończeniu kampanii prezydenckiej. Polska 2050 to także nowa jakość w polityce rozumianej jako służba obywatelom. Tu bierzemy sprawy w swoje ręce i zmieniamy rzeczywistość w działaniu!

Jeśli chcesz do nas dołączyć, wykorzystaj poniższe wskazówki, jednocześnie napisz koniecznie na adres biura w Twoim regionie: pomorskie@stowarzyszenie2050.pl, dolnoslaskie@stowarzyszenie2050.pl, mazowieckie@stowarzyszenie2050.pl, itd. Lista adresów biur jest dostępna w zakładce Regiony.

Pytania i odpowiedzi

Jak mogę dołączyć do stowarzyszenia Polska 2050?
Formy uczestnictwa w stowarzyszeniu Polska 2050 są opisane w statucie. Prosimy o zapoznanie się ze statutem i Kodeksem Etycznym. Następnym krokiem jest zapisanie się do wolontariatu przez stronę www.stowarzyszenie2050.pl.
Kto może zostać członkiem Stowarzyszenia?
Członkiem Stowarzyszenia Polska 2050 może zostać każdy, kto ukończył 16. rok życia.
Kim jest wolontariuszka i wolontariusz Stowarzyszenia Polska 2050?
Wspierać nasze działania można na wiele sposobów. Na przykład poprzez czynny udział w organizowanych przez nas akcjach, czy poprzez działania w internecie – to już możesz nazywać się wolontariuszem. Zadaj sobie pytanie, czy wykonujesz którąś z poniższych aktywności: - Uczestniczysz w naszych projektach lokalnych lub ogólnopolskich? - Pomagasz w działaniach, np. dzwonisz, odpowiadasz na maile, przygotowujesz spotkania? - Bierzesz udział w dyskusjach na naszych fanpagach? - Regularnie piszesz o nas na swoim profilu w mediach społecznościowych (FB, IG, TT), udostępniasz nasze posty, filmy i tweety? - Wpłacasz darowizny na Stowarzyszenie Polska 2050 i przekonujesz innych by robili podobnie? - Bierzesz udział w organizowanych przez nas konsultacjach społecznych? - Podpisujesz nasze apele, listy otwarte? - Uczestniczysz w przygotowywaniu analiz, programów dla Strategie 2050? - Uczestniczysz w realizacji kontraktów regionalnych? Jeśli angażujesz się przynajmniej w dwie z wymienionych aktywności to już jesteś wolontariuszem i jak każdy z naszych wolontariuszy możesz zostać członkiem Stowarzyszenia Polska 2050! Skontaktuj się z regionem na maila (lista jest w zakładce Kontakt) i wypełnij deklarację członkowską. Jeśli Twoje dotychczasowe aktywności dotyczyły tylko Internetu, prześlij proszę wraz z deklaracją udokumentowanie Twojej pracy.
Jak mogę zostać członkiem Stowarzyszenia?
Aby zostać członkiem stowarzyszenia należy najpierw zapisać się przez stronę www do wolontariatu stowarzyszenia w wybranym regionie. Uzyskując 2 rekomendacje od naszych członków, można zostać najpierw “członkiem wspierającym” a następnie “członkiem regionu”.
Jak zostać członkiem wspierającym Stowarzyszenia?
Aby zostać członkiem wspierającym trzeba być aktywnym wolontariuszem (patrz punkt: Kim jest wolontariuszka i wolontariusz Ruchu Polska 2050). Niezbędne jest uzyskanie rekomendacji 2 członków regionu. Należy pobrać deklarację członkowską ze strony polska2050.pl i po wypełnieniu danych osobowych zebrać 2 rekomendacje. Wypełnioną deklarację trzeba dostarczyć do wybranego biura regionu (dopuszczalny jest skan). W terminie maksymalnie 30 dni otrzymuje się informację o przyjęciu lub odmowie przyjęcia w poczet członków wspierających. Decyzję podejmuje Zarząd Regionu stowarzyszenia.
Jak zostać członkiem regionu w Stowarzyszeniu?
Aby zostać członkiem regionu trzeba wcześniej przez co najmniej 6 miesięcy być aktywnym członkiem wspierającym. Decyzję o przyjęciu w poczet członków regionu podejmuje Zarząd Regionu.
Potrzebuję rekomendacji 2 członków, do kogo mam się zwrócić?
Są to osoby, które działają w ruchu i mogą potwierdzić, że aktywnie włączasz się w jego działalność. Jesteśmy na początku procesu przyjmowania członków. Swoją chęć należy zgłaszać na adres mailowy biura regionalnego, adresy znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce Kontakt.
Jest wiele osób, które nie widzą możliwości zostania wolontariuszem ze względu na swój wiek czy niepełnosprawność. Co wtedy?
Wiek lub niepełnosprawność nie są przeszkodą w działaniach, trzeba je tylko odpowiednio dobrać! Stowarzyszenie będzie starało się analizować indywidualnie poszczególne przypadki. Pamiętajcie, że są różnorodne formy wsparcia, np. za pośrednictwem mediów społecznościowych, ale też osobiście lub telefonicznie.
Czy osoby mieszkające za granicą mogą zapisać się do Stowarzyszenia? Na czym polega w tym przypadku uczestnictwo?
Nie tworzymy granic! Zaproszeni do działania są wszyscy, niezależnie od tego, gdzie żyją. Prosimy zgłaszać się na adres mailowy: zagranica@polska2050.pl. Skontaktuje się z Wami koordynator z danego kraju, aby wspólnie wypracować charakter Waszego wsparcia.
Czy w stowarzyszeniu obowiązują składki członkowskie?
Tak, każdy członek stowarzyszenia, z wyłączeniem członków honorowych, musi opłacać składkę członkowską.
Jaka jest wysokość składki członkowskiej?
Składka członkowska wynosi 20,50 zł na miesiąc. Wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy stowarzyszenia (można wpłacać zarówno w trybie miesięcznym jak i rocznym). Składkę opłaca się z „góry” za każdy miesiąc, do 10. dnia miesiąca.
Na jaki numer konta muszę wpłacić składkę członkowską?
Składkę członkowską wpłacamy na konto Stowarzyszenia (nie Fundacji!) w mBanku o numerze: Numer rachunku: 08 1140 2004 0000 3402 8054 4781 IBAN: PL08 1140 2004 0000 3402 8054 4781 BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK
Czy istnieją preferencyjne kwoty składki członkowskiej?
Preferencyjna stawka w wysokości 10 zł na miesiąc dedykowana jest dla osób uczących się do 26 r.ż. i pow. 60 r.ż., osób z orzeczoną niepełnosprawnością oraz w wyjątkowych sytuacjach rozpatrywanych indywidualnie przez Zarząd Regionu.

DO POBRANIA: