Hello Polonia – nowy format z Zagranicy

27 września 2022
Zagranica

Szersze perspektywy rozwoju osobistego i zawodowego, sytuacja polityczna w kraju, lepsze standardy życia,  bardziej tolerancyjne społeczeństwa, wyższy poziom edukacji, jak również fascynacja innymi krajami i kulturami popycha coraz większą rzeszę Polaków do emigracji. Niemcy, Wielka Brytania czy Holandia to główne destynacje emigracyjne, a najważniejszą motywacją wyjazdu z Polski jest chęć polepszenia swojej sytuacji finansowej.  Ale czy życie Polaków za granicą jest usłane różami, a pieniądze same spadają z nieba? Czy w nowych krajach odnaleźli obiecany raj? Co ich fascynuje, bawi, a co zaskakuje w nowych ojczyznach? Za czym tęsknią najbardziej?

Przyczyn emigracji jest wiele. Każdy ma swoje własne doświadczenia, o których członkowie, wolontariusze i sympatycy Ruchu Polska 2050 Zagranica  zdecydowali się opowiedzieć. O tym, jak naprawdę jest w miejscu, w którym mieszkają i czy zdarza się im myśleć o powrocie do kraju – przedstawią w nowym formacie z Zagranicy „Hello Polonia”. Będziemy w nim pokazywać życie w różnych zakątkach świata od Niemiec przez Austrię, Francję, Szwajcarię, Belgię, Norwegię, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone… aż do Australii.  Pokażemy miejsca i prawdziwe życie Polaków za granicą – z ich zaletami i wadami.

W pierwszym odcinku wizyta w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w drugim co do wielkości stanie USA – Texasie.  Ludmiła  Mituła – członkini Zarządu Zagranica, którą większość z was kojarzy z Dobrego Radia, w którym prowadzi interesujące rozmowy z Polakami z różnych zakątków świata, ale co wiemy o niej?  Ludmiła opowiedziała o tym co ją inspiruje i co kocha w Texasie, w którym obecnie mieszka. W tym odcinku pokazała cudowny zachód słońca nad Grand Canyon-em,  tętniący nocnym życiem Las Vegas, kalifornijskie plaże w okolicach Los Angeles czy gofry w kształcie stanu Texas. Jest to doskonała promocja nowopowstającego cyklu z życia Polaków na obczyźnie.

A w następnym odcinku zapraszamy do Włoch, a konkretnie na piękną Sardynię! Janusz Kozłowski, polski inżynier, pasjonat wirtualnej rzeczywistości, który od kilkudziesięciu lat mieszka we Włoszech zaprezentuje ciekawy „reportaż” z życia na Sardynii.
Pojawi się tez relacja Bartosza Romanka, polskiego dziennikarza z Wielkiej Brytanii, entuzjasty sportu i podroży!

Jeżeli chcesz także podzielić się swoją historią, napisz do nas na media.Zagranica@polska2050.pl