O nas

Jesteśmy ruchem społecznym zainicjowanym przez Szymona Hołownię po wyborach prezydenckich w 2020 r.
Ruch Polska 2050 skupia ludzi, którzy chcą zmieniać Polskę krok po kroku, działając lokalnie, charytatywnie, proekologicznie. Tworzymy nową jakość w polskiej polityce. Nowa jakość to służba obywatelom. Dlatego to obywatele biorą sprawy w swoje ręce.

Dlaczego 2050?

Bo myślimy w perspektywie pokolenia, nie kadencji. Chcemy Polski solidarnej, zielonej i demokratycznej dla naszych dzieci i wnuków.

CO ZROBILIŚMY DO TEJ PORY?

Zawarliśmy wiele kontraktów obywatelskich dotyczących konkretnych, lokalnych spraw (oświetlenie ulicy, nasadzenia drzew, przebudowa niebezpiecznego przystanku i inne).

Zrealizowaliśmy setki różnorodnych działań ekologicznych (sprzątanie terenów zielonych, zakładanie łąk kwietnych, tworzenie bomb nasiennych, ograniczanie śladu węglowego poprzez neutralne dla środowiska środki transportu, torby z recyklingu) jak i akcji edukacyjnych, i informacyjnych (wywiady i warsztaty).
Prowadzimy w wielu miastach Polski stałą pomoc dla osób w kryzysie bezdomności, w tym regularny streetworking.

NASZE NAJNOWSZE PROJEKTY:

Minigranty – wspieramy finansowo inicjatywy tworzone przez wolontariuszy i członków Stowarzyszenia, których odbiorcami mogą być wszyscy mieszkańcy Polski. Chcemy działać na rzecz innych, zmienić kawałek naszego kraju, choć o centymetr. Przyznane Minigranty dotyczą: aktywizacji obywatelskiej, ekologii, pomocy potrzebującym (seniorzy, mieszkańcy DPS-ów, osoby wykluczone i w kryzysie bezdomności).

Wspieramy rodziny zastępcze poprzez zdalne korepetycje dla dzieci (w roku szkolnym 2020/2021 projekt objął ok. 1300 dzieci!), a także akcje pomocowe i informacyjne dotyczące sytuacji prawnej i materialnej tych rodzin.

9 sierpnia 2021r., w rocznicę sfałszowanych wyborów na Białorusi, ruszyła akcja “Możemy i pomożemy mówić po polsku”. W ciągu kilku dni zgłosiło się kilkaset obcokrajowców głównie pochodzenia Białoruskiego, dla których staramy się zorganizować bezpłatną naukę języka polskiego.

Powstały Kluby Seniora Polska 2050, Klub Krwiodawców Polska 2050, Kluby Książek “2050 Myśli”.

Szymon Hołownia

Prezes Stowarzyszenia Polska 2050