Pomorska ekipa pomaga osobom w kryzysie bezdomności

02 listopada 2021
Woj. pomorskie

Sympatycy, wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 zorganizowali zbiórki rzeczy potrzebnych osobom w kryzysie bezdomności do przetrwania jesiennych i zimowych miesięcy. Finał pierwszej zbiórki miał miejsce 30 października w Gdyni. Druga zbiórka potrwa jeszcze do 22 listopada i trafi głównie do potrzebujących z Wejherowa.

Każda ze zorganizowanych przez pomorskich aktywistów Polska 2050 akcji była konsultowana z organizacjami zajmującymi się na co dzień pomocą osobom w kryzysie bezdomności i przez to ma częściowo odmienny charakter. Podczas akcji zorganizowanej przez struktury gdyńskie udało się zebrać znaczne ilości odzieży wierzchniej – czapek, szalików, ciepłych swetrów, polarów, kurtek, spodni, skarpet oraz butów. Zostały one przekazane potrzebującym 30 października podczas akcji Zupa Chylońska w Gdyni. Udało się przygotować do zimy ponad 50 osób znajdujących się w kryzysie bezdomności.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim sympatykom, wolontariuszom oraz członkom Stowarzyszenia Polska 2050 za przekazanie tak licznych darów dla osób potrzebujących, a Marcinowi Chwiałkowskiemu za pomysł i organizację tak ważnej zbiórki – powiedziała Wioleta Tomczak, liderka gdyńskich struktur Stowarzyszenia Polska 2050.

W trakcie akcji zebrano więcej rzeczy niż można było przekazać. Niewykorzystane dary zostaną rozdysponowane przy okazji kolejnych przedsięwzięć już wkrótce – m.in. w trwającej do 22 listopada zbiórce organizowanej przez wolontariuszy z powiatu wejherowskiego. W tej akcji organizatorzy kładą nacisk głównie na przybory toaletowe. Zbierane są: maszynki jednorazowe do golenia, szczoteczki i pasty do zębów, środki do dezynfekcji, mydła, ręczniki, skarpety i czapki.

Koordynatorkami tej wspaniałej akcji są Dorota Ściślak i Gabi Hoffmann-Gawryś i to do nich należy się zwracać chcąc przekazać przybory lub inne przedmioty na rzecz osób w kryzysie bezdomności.